NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY A ODPOVĚDI

PROČ TENTO ZPŮSOB PŘÍMÉ PODPORY?

Myšlenkou přímé podpory je aktuální řešení finanční hotovosti na nutné a neodkladné fixní náklady v potřebných místech.

JAKÉ JSOU HLAVNÍ CÍLE?

Cílem je přímá pomoc do konkrétních míst, které si zaslouží naši pozornost a máme je rádi.

 

  • Okamžitá finanční pomoc konkrétnímu místu
  • Přímá podpora místa, které můžete pomoci zachránit
  • Mít svá oblíbená místa i v době budoucí, až se vrátíme zpět do našich životů bez omezení
  • Udržet pracovní místa pro zaměstnance v našich oblíbených místech

 

Není rozdíl v tom, který typ služby dané místo je, naši pomoc může potřebovat místo jako restaurace, ale i kavárna, kadeřnictví, knihovna a mnoho dalších odvětví.

JAKÝ TO DÁVÁ SMYSL VE VZTAHU KE STÁTNÍ PODPOŘE A DALŠÍM INICIATIVÁM?

Smysl nám dávají všechny iniciativy a v jejich součtu věříme, že každá svým dílem přispěje ke společnému cíli a tím je pomoci místům k záchraně.

JE TO TEDY DALŠÍ Z MOŽNOSTÍ, JAK SVÉ OBLÍBENÉ MÍSTO ZACHRÁNIT?

Rozhodně ANO, je to příležitost své oblíbené místo podpořit a pomoci ho společně zachránit. Je to také příležitostí místo navrhnout, nebo sdílet v rámci kruhu přátel, nebo rodiny.

 

  • Podpořit své oblíbené místo
  • Registrovat místo, které vnímá potřebu záchrany
  • Sdílet možnost podpory ve svém kruhu rodiny a přátel
  • Udržet pracovní místa těm, kteří nám v místech služby zajišťují

JAK DLOUHO BUDE TATO FORMA PODPORY A PLATFORMA FUNGOVAT?

Tak dlouho, jak bude potřeba. Dopady stávajících problémů velmi pravděpodobně neodezní v ten moment, kdy se otevřou dveře daného místa, ale budou dlouhodobější a mohou trvat…

JAK FUNGUJE VÝŠE ZOBRAZENÉ VYBRANÉ ČÁSTKY??

Výše zobrazené vybrané částky na Platformě je pouze orientační, nedochází zde k automatickému spojení s platební bránou a je zaevidována Uživatelem před reálným dokončením platby. 

 

Příjemcům finanční pomoci  – vlastníkům účtů míst, posíláme 2x týdně report s ID platby – variabilním symbolem pro porovnání dat na webu s reálnými platbami na účtu příjemce.

 

Pokud obdržíme ke konkrétním ID platby informaci, že finanční pomoc nebyla reálně poskytnuta, odstraníme tuto platbu z Platformy a tím samozřejmě i ponížíme o danou výši vybrané částky.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI PLATEB A JAK FUNGUJÍ?

Platforma umožňuje dvě platební možnosti, bankovním převodem nebo načtením QR kódu. Není zde napojena žádná automatická platební brána z důvodu, aby finanční pomoc po provedení platby odcházela ihned do míst, která ji potřebují aktuálně tady a teď.

 

  • Bankovní převod

Standardní bankovní převod na uvedené číslo účtu s nutným doplněním ID platby – variabilního symbolu, případně zprávy pro příjemce tak, aby příjemci pomoci mohli porovnat a identifikovat reálně přijaté platby.

 

  • QR kód

Unikátní čísla účtů pro každé místo a platforma neumožňují napojení generátoru QR kódu tak, aby se propisovala částka, nebo ID platby automaticky.

V každé sbírce je jeden unikání QR kód v podobě obrázku, který odkazuje na účet příjemce a k platbě je vždy nutné doplnit výši finanční pomoci a ID platby – variabilní symbol, případně zprávu pro příjemce.

KDE MÁM JISTOTU, ŽE MÉ PENÍZE SKONČÍ V MÍSTĚ, KTERÉ CHCI PODPOŘIT?

Vstupní údaje míst a subjektů ověřujeme, samozřejmě včetně účtů, které jsou klíčové. Dané místo máte také možnost kontaktovat a ověřit platnost dat přímo u něj, pokud si nebudete jistí.

POMŮŽE VŮBEC MALÁ ČÁSTKA A MÁ SMYSL JI POSÍLAT?

Určitě má a každá koruna se počítá k záchraně místa.

JAK TO CELÉ ZJEDNODUŠENĚ FUNGUJE?

Místa, která se u nás chtějí registrovat ověřujeme dle několika kritérií, abychom zaručili, že každé zveřejněné místo je skutečné a peníze poputují potřebným. Bankovní spojení a QR kód je přímo do daného místa. Finanční prostředky putují tedy přímo do vašeho oblíbeného místa a nikoliv skrze třetí stranu. Pomáháme tady a teď, bez jakékoliv provize nebo poplatku.

 

Odpovědností vlastníků je, jak s danými prostředky naloží, aby své místo zachránili a to včetně morálních i legislativních vztahů, které jsou s tím spojené.

 

Každé místo má také možnost poděkovat lidem, co je podpoří formou, jakou uzná za vhodné např. voucher, káva zdarma, pozvánka na event při znovuotevření, dárek atd.

KDO ZA TOUTO INICIATIVOU STOJÍ?

Soukromé osoby, jedni z vás, kteří cítí potřebu pomoci a tak jsme jí realizovali v podobě, která nám dává smysl a jsme ji schopni v tomto krátkém čase realizovat.

 

Vstupní i provozní náklady, včetně administrace a provozní režie hradíme ze svých vlastních zdrojů.

 

Nic za to neočekáváme, nebo vlastně ano, ale je to spíše přání, že se nám společně podaří zachránit míst co nejvíce a i kdyby to měla být třeba jen jedna malá kavárnička, pak to vše má smysl.

JAKÁ JE JEDNODUCHÁ IDEA, NEBO MOTTO?

Pomáhat a nic za to neočekávat, stojí to odvahu, nicméně ten pocit je k nezaplacení.

JAK JE TO S REGISTRACÍ MÍSTA A JEJÍM ZPRACOVÁNÍM?

Pokud máte nějaký příběh a chcete registrovat a zařadit své místo, neváhejte nás kontaktovat.

 

Zároveň prosíme o strpení, iniciativu děláme ve volném a dostupném čase, vedle svým standardních povinností za podpory dalších dobrovolníků a administrátorů.

JSTE OTEVŘENI ROZŠÍŘENÍ SPOLUPRÁCE, NEBO ZÁŠTITY NAD PROJEKTEM?

Pokud to bude dávat smysl a hlavně pomůže místům, které je potřeba zachránit, spolupráci se určitě nebráníme. Ať už půjde o patronaci, rozšíření platebních možností, webu a další. Neváhejte nás prosím kontaktovat, rádi se s vámi spojíme.